PÖFF : 2020 : BNFF

Euroopa esilinastus

Elajad

Ingliskeelne pealkiri
Beasts
Pealkirja originaal
La terre des hommes
Režissöör
Naël Marandin
Riik
Prantsusmaa
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Karjakasvatus nõuab palju ohvreid. Nii mõnigi neist on vaikimisi ilmselge, kuid suur osa võitlusest väikestes maakohtades inimlikul tasandil püsimajäämise nimel on ähmaseks jääv tühermaa.

„Elajad“ võtab sihikule ohvrid selle põllumajandusharu bürokraatlike hammasrataste vahel, kus elu käib poliitilise armu poolt jagatud tegevustoetuste taktis. Kus aga võimu, seal tuld. „Elajates“ lahvatab see tuli kireleekidena, mis neelab endasse väikese pereettevõtte meelerahu. Constance on hapra kehaehituse, leebe loomu ja taevasiniste silmadega 25-aastane naine. Tema isa on põletanud lehmakarja aretamisest ja kasvatamisest elatuva pereäri kõik sissetulekud ning noorel naisel tuleb võtta ohjad enda kätte nii majapidamises kui ka meestekeskses maailmas enda ümber.

Constance’i kihlatu Bruno näeb naist imetabase aardena, kuid kohaliku põllumajandustööstuse toetusi määrava juhatuse esimehe Sylvaini silmis on naine kerge saak. Eelarvamus sinisilmse Constance’i lihtsameelsusest saab aga noorpere idüllis igavlevale ametnikule saatuslikuks. Enne, kui Sylvain arugi saab, tuleb tal tõestada nii politseiametnikele kui ka vaatajatele, et üheöösuhe Constance’iga toimus mõlema soovil. Kogu selles keerulises protsessis ei poeta Constance pisaraid, vaid keerutab olukorda kui abinõu missiooni valguses helkiva eesmärgi nimel ümber oma sõrme.

Elise Eimre

Režissöör
Naël Marandin
Stsenarist
Naël Marandin
Osades
Diane Rouxel, Finnegan Oldfield, Jalil Lespert, Olivier Gourmet
Produtsent
Julien Rouch
Operaator
Noé Bach
Monteerija
Damien Maestraggi
Produktsioon
Diligence Films
Kestus
Keel
Prantsuse

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Naël Marandin

Naël Marandin (snd 1981) on režissöör, stsenarist ja näitleja, kelle filmikarjäär algas teismelisena, kui ta osales näitlejana filmides „Les allumettes suédoises“ (The Swedish matches) ja „La ville dont le prince est un enfant“ (The city whose prince is a child). Ta on õppinud poliitikateadust ja täiendanud end Hiinas. Pärast tagasipöördumist koju Prantsusmaale ühines kunstilise kollektiiviga KompleXKapharnauM, kellega koos tehtud lühifilmid osalesid mitmel olulisel filmifestivalil. Tema esimene täispikk film „She walks“ (2016) põhineb tõsielulisel lool Hiina prostituudist Pariisis. „Elajad“ on tema teine täispikk mängufilmilavastus.

Pas de quartier (2007, doc), La marcheuse (She Walks, 2015), La terre des hommes (Beasts, 2020)

Seansid

Q&A ehk vestlus filmitegijaga