PÖFF : 2020 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Erna on sõjas

Ingliskeelne pealkiri
Erna at War
Pealkirja originaal
Erna I Krig
Režissöör
Henrik Ruben Genz
Riik
Taani, Eesti, Belgia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Henrik Ruben Genzil oli juba olemas kunstialane haridus, kui ta alustas õpinguid filmikoolis. Diplomifilmi tegi ta 36-aastaselt, igati välja-kujunenud isiksusena. Tema filmikarjääri ongi iseloomustanud teadmine sellest, mida ta teeb. See kindlakäelisus tema loomingus on viinud selleni, et mitmed tema lavastatud teleseriaalid ja mängufilmid on vaadatavad Netflixi ja Amazoni kollektsioonides.

On Esimene maailmasõda. Jüütimaal elab noormees Kalle. Poisi lapsemeelsus on sedavõrd ilmne, et vaevalt teda väeteenistusse tahetaks. Kuid läheb teisiti ja Kalle mobiliseeritakse. Ema Erna ei suuda sellega kuidagi leppida: keegi ei taha ju oma last sõtta saata, pealegi kui kardad, et poeg oma õndsas lihtsameelsuses ei saa seal hakkama. Nii otsustabki Erna pojale järgneda, et teda kaitsta. Ta läheb Kalle emana, kuid saab väeosas paljudele sõduritele Ema võrdkujuks. Ja kuigi on sõda ja on lahinguväljad, avastab Erna endas taas ka Naise.

Režissöör on oma varasemate töödega näidanud, et ta oskab hästi lugusid jutustada. Selle loo aluseks on tugev kirjanduslik algmaterjal ja adaptatsioon. Autor on võtnud endale keerulise ülesande visualiseerida meesteriietes Erna sõjakäik nii, et vaataja hakkaks lugu uskuma ja kaasa elama. Tänu suurte plaanide oskuslikule kasutamisele ja heale montaažile, eelkõige aga suurepärase näitleja Trine Dyrholmi mängule nendes plaanides, on autor saavutanud oma eesmärgi.

NB! Film on osaliselt üles võetud Eestis.

Mihkel Möölman

Žürii auhind parimale meesnäitlejale – Ulrich Thomsen

Režissöör
Henrik Ruben Genz
Stsenarist
Bo Hr. Hansen, Henrik Ruben Genz
Osades
Trine Dyrholm, Ulrich Thomsen, Anders W. Berthelsen, Sylvester Byder
Produtsent
Birgitte Hald, Nynne Selin Eidnes
Operaator
Jørgen Johansson
Monteerija
Anders Skov
Produktsioon
Nimbus Film, Nafta Films, Entre Chien et Loup
Kestus
Keel
Taani, Saksa

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Henrik Ruben Genz

Henrik Ruben Genz (snd 1959) lõpetas 1995. a Taani Rahvusliku Filmikooli. Samal aastal pälvis tema „Ristteed“ Müncheni tudengifilmide festivalil parima filmi ja stsenaariumi auhinna. Genzi lühifilmidest on seni edukaim olnud „Vend, mu vennake“ (1998), mis tõi talle Oscari-nominatsiooni ja Berliini festivalil Klaaskaru. Genzi esimene täispikk mängufilm „Just nagu Hodder“ (2003) on võitnud preemiaid mitmel festivalil, sh Chicagos, Londonis, Poznanis ja Zlinis. Genzi järgmised filmid „Hiinamees“, „Hirmõnnelik“, „Satisfaktsioon 1720“ ja „Jumala sõna“ linastusid PÖFFil vastavalt 2006., 2008., 2016. ja 2017. aastal. „Erna on sõjas“ on Genzi kaheksas täispikk film.

Omveje (Cross Roads, 1995), Brormin bror (Theis and Nico, 1998), En som Hodder (Someone Like Hodder, 2003), Kinamand (Hiinamees, PÖFF 2005), Frygtelig lykkelig (Hirmõnnelik, PÖFF 2008), Undskyld jeg forstyrrer (Excuse Me, 2012), Good People (2014), Tordenskjold & Kold (Satisfaktsioon 1720, PÖFF 2016), Gud taler ud (Jumala sõna, PÖFF 2017), Erna i krig (Erna at War, 2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga