PÖFF : 2020 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Fortuna – tüdruk ja hiiglased

Ingliskeelne pealkiri
Fortuna – The Girl and the Giants
Pealkirja originaal
Fortuna
Režissöör
Nicolangelo Gelormini
Riik
Itaalia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Fortuna on väike tüdruk, kes elab koos emaga ühes pealtnäha täiesti tavalises korterelamus. Kuid miski siin loos pole päris nii, kui esmapilgul näib. Kõik on pisut nihkes.

Debütant Gelormini on nii pildis kui helis oskuslikult loonud lõhestunud maailma. Loo isemoodi narratiivne struktuur põimib omavahel suurepäraselt reaalsust ja kujutlusvõimet. Näeme maailma läbi Fortuna silmade. „Miks ma midagi ei mäleta?“ küsib ta. „Su nimi on Nancy. See on sinu kodu,“ ütleb ema Fortunale. Aga tüdruk ei ole selles sugugi veendunud. Tema sõbrad Nicola ja Anna on ainsad, kes teda mõistavad. Nad ütlevad, et Nancy on printsess nimega Fortuna, kes peab leidma tee tagasi oma planeedile Tabbys. Ta peab põgenema hiiglaste eest.

Film hargneb lahti kui kaasakiskuv müsteerium, lastes meil koos peategelasega jõuda jälile koledale saladusele. Tähelepanelik vaataja saab jälgida, kuidas kiht-kihilt muutuvad kord juba nähtud stseenid ja situatsioonid aina reaalsemaks, kuni järele jääb vaid paljas tõde. „Fortuna – tüdruk ja hiiglased“ põhineb tõestisündinud lool.

Filmi autor Nicolangelo Gelormini alustas oma karjääri Oscariga pärjatud režissööri Paolo Sorrentino assistendina. Lisaks on ta töötanud ka legendaarse Prantsuse näitleja Isabelle Huppert'iga.

Gelormini esimesed sammud režissöörina leidsid aset muusikavideote maailmas. Muusika mängib väga olulist rolli ka siin, luues kummastava atmosfääri, mis muudab filmi ja selle akuutse teema veelgi teravamaks.

Liisi Rohumäe

Režissöör
Nicolangelo Gelormini
Stsenarist
Nicolangelo Gelormini, Massimiliano Virgilio
Osades
Valeria Golino, Pina Turco, Cristina Magnotti
Produtsent
Davide Azzolini
Operaator
Agostino Vertucci
Monteerija
Nicolangelo Gelormini
Produktsioon
Dazzle Communication, Indigo Film, Rai Cinema
Kestus
Keel
Itaalia

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Nicolangelo Gelormini

Nicolangelo Gelormini (snd 1978) on Itaalia režissöör, stsenarist ja monteerija. On õppinud filmi ja arhitektuuri. Alustas karjääri Oscari-võitja Paolo Sorrentino assistendina. 2008 pälvis lühifilmiga „Caro Benzina“ peaauhinna Rai Uno võistlusel. Ta on lavastanud ka mitmeid muusikavideosid ja laive Itaalia poplauljatele nagu Vivi Davvero ja Ladra Di Vento. „Fortuna – tüdruk ja hiiglased“ on tema esimene filmilavastus.

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga