PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Hing tahab lennata

Ingliskeelne pealkiri
Longing Souls
Pealkirja originaal
El Alma Quiere Volar
Režissöör
Diana Montenegro
Riik
Colombia, Brasiilia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Koolivaheajal vanaema juures avastab 10-aastane Camila, et tema perekonna naised on neetud ja neid ei huvita isegi tema vanemate vägivaldsed suhted. Võttes selle olulise teema aluseks, on režissöör Montenegro kirjeldanud matriarhaatlikku saagat, naiste universumit, mis on mõju avaldanud eri generatsioonidele. Ta tutvustab lähemalt nende põlvkondade lugusid, rituaale ja kaasahaaravaid tegevusi.

Maja on kui mikrokosmos, mille aura koosneb kehadest, rituaalidest ja ennustustest, kus kaamera sujuv liikumine ja taustamuusika tuletavad meelde Isabel Allende ning Federico García Lorca teoseid ja Lucrecia Marteli filmide teravust. Alles algaja filmitegijana jõuab režissöör juba selliste Ladina-Ameerika filmi suurnimede kõrvale nagu Dominga Sotomayor või Milagros Mumenthaler.

Seda maailma avastame läbi verisulis näitleja, noore Camila silmade. Professionaalsed osatäitjad tema kõrval aitavad filmi tõsidust huumoriga veidi siluda. Maja on ootamatult külluslik ning film delikaatne ja intiimne portree naiselikkusest, kompleksidest ja esimesest hetkest alates täis lummavaid etteasteid nõiduslikelt naistelt.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Diana Montenegro
Stsenarist
Diana Montenegro
Osades
Laura Castro Artúz, María Fernanda Puyo, Lilia Córdoba, Luis Merino, Sissy Garcés
Produtsent
Diana Montenegro
Operaator
Andrés Morales
Monteerija
Iván Wild
Produktsioon
Cinema Co., Estúdio Giz
Kestus
Keel
Hispaania

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga