PÖFF : 2020 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Hirm

Ingliskeelne pealkiri
Fear
Pealkirja originaal
Strah
Režissöör
Ivaylo Hristov
Riik
Bulgaaria
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Professor Ivaylo Hristov õpetab näitlemist ülikoolis, mille ta ise 40 aastat tagasi lõpetas. Näitlejana on tema rollileht ülipikk nii teatris kui ka filmis. Ta on lavastanud ligi 40 näitemängu; režissöörina on tal kirjas küll vaid neli mängufilmi, kuid kolm neist, kaasa arvatud tema viimane linateos, on võitnud Bulgaaria filmikunsti tähtsaima kodumaise auhinna „Kuldne roos“. Publik armastab Hristovi filme.

Svetla on töö kaotanud kooliõpetaja piiriäärses külas. Metsas jäneseid jahtides jääb tema püssi ette aafriklane. Seaduskuuleka kodanikuna saadab naine illegaali piirivalvekordonisse, kuid seal öeldakse talle, et saagu ise kuidagi hakkama – põgenikke on nii palju, et neid pole kuhugi panna. Humaansus võidab kartuse ja naine võtab mehe oma katuse alla. Seda kuuldes hirmuvad aga külaelanikud – must mees vabalt ringi liikumas...

Hristovi kirjutatud ja lavastatud komöödia pakub vaatajale võimalust just meie endi sisemiste hirmude eneseirooniliseks äratundmiseks.

Režissöör paigutab oma tegelased parajalt, aga mitte üle võlli, kõverpeeglisse, mis aitab välja tuua meile kõigile tuttavaid isiksuseomadusi. Mustvalge pilt aitab sellele nihestusele kaasa kaadrikompositsioonidega, luues minimalistliku, kuid mõjusa atmosfääri. Lisaks kannab mustvalge pilt ka filmi sisulist mõtet. Seda mõistab pärast filmi äravaatamist iga vaataja.

Mihkel Möölman

24. PÖFFi võidufilm, mille kohta žürii ütles nii: „Tõeliselt kaunis linateos, mis käsitleb tõsist ja olulist teemat nutikalt kuiva huumorit kasutades. Tark, muljetavaldavalt kirjutatud ja suurepäraste osatäitmistega linateos suudab haruldasel moel olla ühtaegu empaatiline ja provotseeriv, pakkudes samas ka rabavat absurdihuumorit. Ajal, mil rändeteemad kõikjal kirgi kütavad, mõjub see eriti asjakohaselt.”

Postimees kiidab!.

Režissöör
Ivaylo Hristov
Stsenarist
Ivaylo Hristov
Osades
Svetlana Yancheva, Michael Fleming, Ivan Savov, Stoyan Bochev, Krassimir Dokov
Produtsent
Assen Vladimirov
Operaator
Emil Christov
Monteerija
Toma Waszarow
Produktsioon
ProFilm
Kestus
Keel
Bulgaaria, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Ivaylo Hristov

Ivaylo Hristov (snd 1955) on töötanud nii filmis kui ka teatris lavastaja ja näitlejana. Õpetab näitlemist Sofia Rahvuslikus Teatri- ja Filmiakadeemias. „Hirm“ on tema neljas täispikk film režissöörina.

Emigranti (Emigrants, 2002), Stapki v pyasaka (Footsteps in the Sand, 2010), Karatsi (Losers, 2015), Strah (Fear, 2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga