PÖFF : 2020 : BNFF

Inimene, keda polnud

Ingliskeelne pealkiri
A Man Who Never Was
Pealkirja originaal
Inimene, keda polnud
Režissöör
Peeter Simm
Riik
Eesti
Aasta
1989
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
101 EESTI FILMI
Žanr
mängufilm

Imbi Tamm (Katri Horma) on täiesti tavaline Eesti väikelinna tüdruk, kellele meeldib raadiost kuuldud hääli järgi teha. Suurena saab temast populaarne raadiohääl, keda tuntakse kogu riigis. See võiks olla muinasjutuline lugu, aga kahjuks satub see muinasjutt Eesti ajaloos väga raskesse aega. Teises maailmasõjas ja järgnenud repressioonides kaovad Imbi ümbert kõik talle kallid inimesed, kuni talle jääb alles vaid ta hääl. Ja lõpuks sedagi mitte.

Režissöör
Peeter Simm
Stsenarist
Toomas Raudam
Osades
Katri Horma, Andres Lepik, Tõnu Kilgas, Sulev Luik, Jüri Krjukov, Rita Raave, Tõnu Raadik, Raine Loo
Operaator
Ago Ruus
Produktsioon
Tallinnfilm
Kestus
Keel
Eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Peeter Simm

Peeter Simm (snd 1953) lõpetas 1976. a Moskvas Üleliidulise Riikliku Kinematograafiainstituudi ning tegutseb filmirežissööri ja Balti filmi- ja meediakooli õppejõuna. Ta on lavastanud 11 pikka mängufilmi ja 20 dokumentaalfilmi. Tema mängufilmid on osalenud Cannes’i, Berliini ja Moskva filmifestivalil. Ta on võitnud ka Läti ja Valgevene parima filmirežissööri auhinna.

Filmograafia (valik/selected): Ideaalmaastik (The Ideal Landscape, 1980), Arabella, mereröövli tütar (Arabella, The Pirates´s Daughter, 1983), Puud olid... (1985), Inimene, keda polnud (A Man Who Never Was, 1989), Ameerika mäed (Roler Coaster, 1994), Head käed (Good Hands, 2001), Kõrini (Fed Up!, PÖFF 2005), Georg (PÖFF 2007), Üksik saar (Lonely Island, PÖFF 2012), Vee peal (On the Water, 2020)

Seansid