PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Juurte küljest lahti

Ingliskeelne pealkiri
Thread of Return
Pealkirja originaal
Hilo de retorono
Režissöör
Erwin Goggel
Riik
Colombia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Bogotá vaest linnaosa räsib troopiline torm ning sellega kaasnev uputus hävitab Marina kodu. Nüüd on noor neiu sunnitud naasma sinna, kus ta üles kasvas: paika, mis on täis valusaid mälestusi ja vägivalda. Nad sõidavad koos tädipojaga maale, lootes enda valdusesse tagasi saada vanaisa kunagise maatüki.

Osalt sissevaade Colombia keerulisse tänapäeva, osalt ühe tüdruku rännak oma juurte juurde – minevik ja olevik liiguvad filmis läbisegi. Aeg justkui kaotab tähenduse ja tervet lugu läbib unenäoline atmosfäär. See on film, kus kasutatakse vähe sõnu, kuid öeldakse ometi ära kõik see, mis hingel.

Filmi autor Erwin Goggel on võtteplatsil töötanud vist pea igas võimalikus rollis (režissöör, produtsent, näitleja, operaator, stsenarist). Tegemist on tõelise kinoveteraniga, kelle produtseeritud film „Roosimüüja“ osales Cannes’i võistlusprogrammis juba 1998. aastal. Lisaks on Goggel mitme dokumentaalfilmi režissöör. „Juurte küljest lahti“ kasutab samuti päris asukohti ja siin mängivad professionaalide kõrval ka amatöörnäitlejad. Eraldi tuleb esile tõsta peaosatäitja Paola Baldióni väga head rollisooritust.

Autor ise on öelnud, et tahtis selle filmiga jutustada loo ühest orvust, kes kaotab oma adopteeritud perekonna ja asub otsima uut. Laiemalt näitab film ka seda, kui sarnased on omavahel minevik ja olevik – me käime justkui ringiratast, suutmata välja astuda ahnuse ja vägivalla tsüklist.

Liisi Rohumäe

Režissöör
Erwin Goggel
Stsenarist
Erwin Goggel
Osades
Paola Baldión, Julián Román, Indira Serrano
Produtsent
Erwin Goggel
Operaator
Edgar Gil
Monteerija
Sergio Navarro
Kestus
Keel
Hispaania

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Erwin Goggel

Erwin Goggel (snd 1949) on sündinud šveitsi immigrantidest ettevõtjate peres Colombias, kus kasvas üles vaeste talupoegade, tööliste ja hüljatud laste keskel. Lõpetas Zürichi Draama Akadeemia filmiga „Mise en scene“ (1977) ja töötas seejärel Colombias enam kui 40 filmi juures eri ametites. Ta on rajanud ka ühenduse „Land and Home“.

Del palenque de San Basilio (2004, doc, co-dir), Hilo de retorno (Thread of Return, 2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga