PÖFF : 2020 : BNFF

Kollane kass

Ingliskeelne pealkiri
The Yellow Cat
Venekeelne pealkiri
Жёлтая кошка
Pealkirja originaal
Sary mysyq
Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Riik
Ksahstan, Prantsusmaa
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
VÄRSKED HOOVUSED
Žanr
mängufilm

Tühjades Kasahstani steppides käib elu mööda oma rada. Inimesed käituvad ilma ratsionaalse loogikata, räägivad teineteisega kuulamata, solvavad üksteist ilma solvumata. Keskkondliku ja sotsiaalse tühjuse keskel on ullike, kellel on unistus. Endine vang Kermek on otsustanud mägedesse kino ehitada. Kermekil on ilus soov vabaneda kriminaalsest taustast ja alustada puhtalt lehelt, selleks peab ta aga sooritama viimase kuriteo. Kui kõik teised on piisavalt tõestanud, et nende peale loota ei saa, astub mees ilmselt elu kõige julgema sammu ning röövib unistuse täitmiseks noore naise südame ja hunniku raha.

Südamlikku lugu saadavad konstrueeritud kaadrid, mida täiendavad soojad, aga tugevad värvid ja karikatuursed tegelased. Rõhuasetus on iga olukorra ja suhte puhul absurdil, mille kaudu näpatakse vaatajalt igasugune lootuskiir muutustele selles muust maailmast ära lõigatud ühiskonnas.

Dora Lall

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Stsenarist
Adilkhan Yerzhanov, Inna Smailova
Osades
Azamat Nigmanow, Kamila Nugmanova, Sanjar Madi
Produtsent
Serik Abishev, Olga Khlasheva, Assel Sadvakassova
Operaator
Yerkinbek Ptyraliyev
Monteerija
Zerde Films
Produktsioon
Arizona Films Sales
Kestus
Keel
Kazakh, Vene

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov

Adilkhan Yerzhanov (snd 1982) võitis 1999. a Kasahstani rahvusliku telekanali korraldatud stsenaariumivõistluse, lõpetas filmirežii eriala riiklikus Kasahstani kunstiakadeemias (2009) ning töötas ja täiendas end seejärel New Yorgis. Tänaseks on Yerzhanovist saanud hinnatuim ja viljakaim Kasahstani filmitegijaid, kelle filmid pälvivad auhindu olulistel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Kaks tema filmi, „Omanikud“ (2014) ja „Maailma õrn ükskõiksus“ (2018) on osalenud Cannes'i võistlusprogrammis. Mõlemat filmi on näidatud ka PÖFFil. Yerzhanov on Euroopa Filmiakadeemia liige.

Rieltor (2011), Stroiteli (2013), Ukkili kamshat (Omanikud, PÖFF 2014), Chuma v aule Karatas (The Plague at the Karate Village, 2016), Nochnoy Bog (2018), Laskovoe bezrazlichie mira (Maailma õrn ükskõiksus, 2018), A Dark Dark Man (2019), Boy Atbaya (Atbai's Fight, 2019), Sary mysyq (Yellow Cat, 2020), Ulbolsyn (2020)

Seansid

Treiler