PÖFF : 2020 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Kolmekesi

Ingliskeelne pealkiri
The Three
Venekeelne pealkiri
Трое
Pealkirja originaal
Трое
Režissöör
Anna Melikyan
Riik
Venemaa
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Anna Melikjan on silma paistnud mitmete edukate lühi- ja täispikkade filmidega, mis tegelevad omamoodi küünilisel ning humoorikal moel lähisuhete ja sellise põletava teemaga nagu armastus.

Nii ka seekord: on üks mees ja üks naine… ja veel üks naine. Kolmnurga moodustavad mitte enam esimeses nooruses, kuid mitte vähem kirglikud tegelased, keda suurepäraselt kehastavad Venemaa superstaar Konstantin Habenski, tuntud filmi- ja teletäht Viktoria Issakova ning Moskva teatrimaailma täht, Pihkvast pärit nooruke Julia Peresild.

Filmi tugevuseks võibki pidada näitlejate rollilahendusi, millega nad sellele suhete sasipuntrale lähenevad, andmata võimalust laskuda sentimentaalsesse või seebiooperlikku janti. Pigem on režissööri poolt tegu feministliku, kuid ometi emalikult sooja lähenemisega loole, kus meespeaosaline peab peataoleku ja otsustusvõimetuse eest maksma õiglast hinda.

Dagmar Raudam

Režissöör
Anna Melikyan
Stsenarist
Anna Melikyan, Evgenia Khripkova
Osades
Konstantin Khabenskiy, Viktoriya Isakova, Yulia Peresild
Produtsent
Anna Melikyan, Natella Krapivina, Artem Vasilyev
Operaator
Nikolay Zheludovich
Monteerija
Pavel Ruminov, Nikita Baranov, Gleb Ross
Produktsioon
Magnum Film, Kinoprime
Kestus
Keel
Vene

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Anna Melikyan

Anna Melikjan (snd 1976) on aserbaidžaani-armeenia päritolu filmitegija, kes elab ja töötab Moskvas. Ta on lõpetanud filmirežii eriala VGIKis 2002. Rahvusvaheliselt tuntuks sai teise täispika filmiga „Merineitsi“ (2007), mis pälvis auhindu kogu maailmas, sh parima režissööri auhinna Sundance’i ja kriitikute FIPRESCI auhinna Berliini filmifestivalil. Pärast edukaid linastusi valis mainekas filmitööstuse ajakiri Variety Melikjani kümne maailma kõige lootustandvama lavastaja hulka. PÖFFil esilinastuv „Kolmekesi“ on tema kuues täispikk film.

Mars (2004), Rusalka (Merineitsi, PÖFF 2007), Zvezda (Täht, PÖFF 2014), Pro lyubov (About Love, 2015), Pro lyubov. Tolko dlya vzroslykh (About Love. For Adults Only, 2017), Feya (Fairy, 2019), Troe (Three, 2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga