PÖFF : 2020 : BNFF

Euroopa esilinastus

Laul armastusele 1980

Ingliskeelne pealkiri
Love Song 1980
Pealkirja originaal
恋曲1980
Režissöör
Mei Feng
Riik
Hiina
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

„Armastuslaul 1980“ on tunnustatud režissööri ja stsenaristi Mei Fengi uusim film, lummav adaptsioon Yu Xiaodani romaanist „80ndate armastajad“, ood noorusele, armastusele ja selle ihadele. Filmi tegevus toimub Pekingis 1980ndate algusel, keerulisel kümnendil, mis muutis igaveseks Hiina ajalugu: riik avanes maailmaturule ja vähehaaval hakkasid sisse imbuma uudsed ideed.

Omamoodi eelloona Lou Ye paljuimetletud filmile „Suvepalee“ (mille kaasstsenaristiks Mei Feng oli) on see film kui eepiline saaga, mis annab eheda pildi Hiina tollasest noorte sugupõlvest, nende utoopiatest ja ihadest, paeludes vaatajaid voolava narratiivi soojade värvitoonidega.

Kena välimusega Zhengwu, 20-ndates edukas tudeng, upub järve. Tema noorem vend Zhengwen astub kolledžisse ja kohtub seal uuesti Mao Zheni, venna tüdruksõbraga, kellesse ta oli salaja armunud. Salapärane ja tabamatu Mao Zhen osutub Zhengweni suurimaks väljakutseks, tüdrukust saab tema elu painav refrään.

Põimuvaid lugusid ühendav ballaad jälgib ühe noore mehe moraalset ja psühholoogilist arengut armumise ajal, vaevatuna süütundest ja kirest. Pekingi liberaalse ärkamise taustal tekivad armukolmnurgad ja suhted, mida on raske lahterdada.

Giovanna Fulvi

Režissöör
Mei Feng
Stsenarist
Mei Feng, Li Yunlei
Osades
Li Xian, Jessie Li, Mai Zi
Produtsent
Song Yang, Ji Wei, Xie Chen Teresa
Operaator
Zhu Jinjing
Produktsioon
Fangcaodi Pictures, The Dream Chaser Pictures, Mr. No-problem Films
Kestus
Keel
Hiina

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Mei Feng

Mei Feng töötab professorina Pekingi Filmiakadeemias, mille lõpetas magistrikraadiga 1998. Ta on tuntud hiina filmilavastaja LOU Ye kauaaegne koostööpartner ning kirjutanud stsenaariumeid sellistele rahvusvahelistel filmifestivalidel auhinnatud filmidele nagu „Spring Fever“ (2009, parim stsenaariumi auhind Cannes’is), „Summer Palace“ (2006) ja „Mystery“ (2012). Lavastajadebüüdi tegi filmiga „Mr. No Problem“, mis 2016. aastal pälvis auhindu Tokyo filmifestivalil ja sai parima adapteeritud stsenaariumi preemia Taipei Golden Horse auhindade jagamisel.

Bu cheng wen ti de wen ti (Mr. No Problem, 2016), Lian Qu 1980 (Love Song 1980, 2020)

Seansid