PÖFF : 2020 : BNFF

Marianne ja Juliane

Ingliskeelne pealkiri
Marianne & Juliane
Pealkirja originaal
Die bleierne Zeit
Režissöör
Margarethe von Trotta
Riik
Saksamaa
Aasta
1981
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÖFFI ELUTÖÖAUHIND
Žanr
mängufilm
  1. PÖFFi elutööpreemia laureaadi, Uue Saksa Kino keskse kuju Margerethe von Trotta läbilöögi film viib meid 1970ndate Lääne-Saksamaale. Juliane kohtub oma õe Mariannega, kes on elanud põranda all, süüdistatuna terroristlikus rünnakus. Kaks õde on küll lähedased, kuid ei ole enemasti ühel meelel. Õige varsti pärast seda Marianne vahistatakse ja Juliane külaskäigud tema juurde lõppevad kibestumisega. 1977. aastal sureb Marianne vanglas. Juliane keeldub uskumast ametlikku versiooni, mille järgi sooritas õde enesetapu. Ta tahab tõde päevavalgele tuua.

Margarethe von Trotta sai oma kolmandaks filmiks inspiratsiooni vasakäärmusliku terroriorganisatsiooni Punaarmee Fraktsioon liikme Gudrun Ensslini ja tema õe Christiane eluloost. Tegu on esimese Veneetsia Kuldlõvi võitnud filmiga, mille lavastajaks on naine.

Filmile eelneb auhinnatseremoonia, kus Von Trotta nimel võtab PÖFFi Elutööpreemia vastu organisatsiooni German Films esindaja Simone Baumann. Kahjuks ei saanud koroonaviiruse leviku tõttu režisöör ise festivali külastada.

Režissöör
Margarethe von Trotta
Stsenarist
Margarethe von Trotta
Osades
Jutta Lampe, Barbara Sukowa, Rüdiger Vogler
Produtsent
Eberhard Junkersdorf
Operaator
Franz Rath
Monteerija
Dagmar Hirtz
Produktsioon
Bioskop Film, Sender Freies Berlin
Kestus
Keel
Saksa, Itaalia

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid