PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Miks mitte sina

Ingliskeelne pealkiri
Why Not You
Pealkirja originaal
Hochwald
Režissöör
Evi Romen
Riik
Austria, Belgia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM – VÄLJASPOOL VÕISTLUST
Žanr
mängufilm

Mida nõrgemana tajub end kogukond, seda jõulisem on selle liikmete vaheline karjamentaliteet.

Tirooli mägikülas elav ekstsentriline Mario on end alati tundnud musta lambana, kelle pulseeriv kirg kaasaegse tantsu ja põrandaaluse klubikultuuri vastu kuidagi kohalike alalhoidlike traditsioonimustritega ei sobitu. Kas kodu on paik, kus oled sündinud ja üles kasvanud, või koht, kuhu oled oodatud?

Tema lapsepõlvesõber ja esimene armastus Lenz on leidnud väljapääsu piiritus Roomas. Mario pageb uusi võimalusi otsides oma sõbra jälgedes, kuid lõpetab taas valel ajal vales kohas. Pärast seda, kui Lenz queer-peol massitulistamise käigus tapetakse, saab tema kõrval ellu jäänud Mariost oma kodukülas süüdistavate pilkude sihtmärk.

Inspireerituna Pariisis asuva Bataclani teatri 2015. aasta terrorirünnakust, lahkab film psühholoogilise lõikavusega ellujääja süütunnet ning heidab julgelt valgust pimestavale vihale ühiskonna ootamatutes kihtides. Vihale, mis avaldub kõrvale pööratud pilkudes ja põlgavas eemalehoidmises. Olukorrale, kus ainus viis habrast tundeilma ümbritseva eest kaitsta näib süstida mürk vereringesse. Üha enam hakkab aga distantseeritud Mario tunduma külaelanikele sobimatu musta lamba asemel hoopis ohtliku hundina lambanahas.

Elise Eimre

Režissöör
Evi Romen
Stsenarist
Evi Romen
Osades
Thomas Prenn, Noah Saavedra, Josef Mohamed, Kida Khodr Ramadan
Produtsent
Alexander Dumreicher-Ivanceanu, Bady Minck
Operaator
Martin Gschlacht, Jerzy Palacz
Monteerija
Karina Ressler
Produktsioon
Amour Fou
Kestus
Keel
Itaalia, Saksa

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Evi Romen

Evi Romen (snd 1967) on tunnustatud filmimonteerija, lavastaja ja stsenarist, kes elab ja töötab Austrias. Pärast Viini Filmiakadeemia lõpetamist on ta töötanud eri ametites mitmete auhinnatud mängu- ja dokumentaalfilmiprojektide juures. Võitis Austria Filmiakadeemia parima monteerija autasu Michael Sturmingeri filmi „Casanova Variation“ eest 2016. aastal. „Miks mitte sina“ on tema esimene mängufilmilavastus.

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga