PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Parketil

Ingliskeelne pealkiri
Parquet
Venekeelne pealkiri
Паркет
Pealkirja originaal
Паркет
Režissöör
Aleksandr Mindadze
Riik
Venemaa, Poola, Ühendkuningriik, Rumeenia
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Elegantne ja lummav tangodraama elust ja surmast viib südantlõhestava jutustuseni unistustest, illusioonidest ja ohverdustest, mis kujunes justkui režissööri Aleksandr Mindadze enese looks. Tango asemele võiks panna ükskõik millise ameti, mis hõlmab kogu su aja nii, et unustad elamist nautida.

Ammustel aegadel ümbritsesid kuulsat tangotantsijat Kakaduud (Andrzej Chyra) sära, kuulsus, raha ja armastus. Kui ta järsult oma karjääri lõpetas, muutus kõik. Keegi ei teinud temast enam välja, kuulsus kadus kiiresti. Pärast 25 aastat unustust tuleb Kakaduu tantsupõrandale tagasi. Väga raske on taastada kunagist plastilist liikumist, sest jõud pole enam see ning vigastused ja alkohol on teinud oma töö. Viimast tantsu tantsib ta koos mahajäetud abikaasa Elisabethi (Agata Kulesza) ja endise armukese Valenciaga (Evgeniya Dodina). Tantsu, mis oli nende helges minevikus suur sensatsioon.

Suurepärase rolli teeb elegantne ja šarmantne poola superstaar Chyra, kes pole ise varem kunagi tantsinud. Kulesza on õppinud balletti ning isegi võitnud Poola telesaate „Tantsud tähtedega“, kuid ta pole kunagi vene keeles rääkinud ega näidelnud. Valgevenes sündinud Iisraeli näitleja Dodina ühineb poolakate paariga milonga-tantsuks, millesse on põimitud nooruse mälestused, valu, lootused, õrnus, hirmud, viha, pettused, kired. Selle kõik on salvestanud rumeenlase Mutu maagiline kaameratöö.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Aleksandr Mindadze
Stsenarist
Aleksandr Mindadze
Osades
Agata Kulesza, Evgeniya Dodina, Andrzej Chyra, Taavi Eelmaa, Vladimir Mishukov
Produtsent
Aleksandr Mindadze, Liza Antonova, Denis Krupnov
Operaator
Oleg Mutu
Monteerija
Dasha Danilova
Produktsioon
Passenger Film Studio, Impakt Film, REASON8 Films
Kestus
Keel
Vene

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Aleksandr Mindadze

Aleksandr Mindadze (snd 1949) on lõpetanud Vene Riikliku Kinematograafia ülikooli (VGIK). Ta on üks tunnustatumaid filmistsenariste Venemaal, kelle karjäär algas juba 45 aastat tagasi. On teinud tihedat koostööd Vene režissööri Vadim Abdrashitoviga: koos on tehtud 11 filmi, millest 1995. aastal valminud „Näidend reisijale“ pälvis Berliini filmifestivalil Hõbekaru auhinna. Mindadze esimene lavastus „Otryv“ esilinastus Veneetsia kriitikute nädalal 2007. Film pälvis kodumaal nii kriitikute auhinna kui ka parima Vene debüütfilmi preemia. „Parketil“ on Mindadze neljas täispikk film lavastajana.

Otryv (Soaring, 2007), V subbotu (Innocent Saturday, 2011), Milyy Khans, dorogoy Pyotr (My Good Hans, 2015), Parquet (2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga