PÖFF : 2020 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Tähtede poole

Ingliskeelne pealkiri
Stars Await Us
Pealkirja originaal
蓝色列车
Režissöör
Dalei Zhang
Riik
Hiina
Aasta
2019
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Zhang Dalei kauaoodatud teine mängufilm „Tähtede poole“ on ainulaadne taies, mis tõestab režissööri positsiooni ühe kõige originaalsema ja loovama filmitegijana kaasaegse Hiina kinokunsti keerulisel maastikul.

Ehkki filmi tegevus leiab aset 1990ndatel Venemaa ja Hiina piiril asuvas linnas, on lugu pealtnäha sõltumatu ajast ja ruumist, kirjeldades arhetüüpseid tegelasi, kes hõljuvad kinematograafiliste fantaasiate kuningriigis, kus faktidele eelistatakse kujuteldavat õhkkonda.

Omapärane atmosfäär, napp dialoog ja sugestiivsed laulud, paigutatud rabavalt visuaalsesse olustikku, avavad mängleva kergusega vaataja ees loo Ma Biaost: mehest, kes on vanglas karistust kandnud ja tuleb nüüd otsima Karinnat, naist, keda ta armastas ja armastab praegugi. Ta ei leia oma südamedaami, kuid näeb tema jooni kõigis teistes naistes, isegi kohaliku poe leivamüüjas.

Wei ja Xixi, noorpaar, kellega ta kohtub autoremonditöökojas, meenutavad mehele tema suhet Karinnaga. Kui Weil tekib konflikt kohaliku gangsteriga, üritab Ma Biao takistada noormeest tegemast samu vigu, mida tema omal ajal tegi. Kuid minevik tuleb taas teda kummitama, nagu ka tabamatu kujutluspilt Karinnast.

Giovanna Fulvi

Režissöör
Dalei Zhang
Stsenarist
Dalei Zhang, Xiao Rui
Osades
Liang Jingdong, Hai Qing, Zhang Ninghao, Huang Lili, Li Nan
Produtsent
Li Wenliang, Zhang Jian
Operaator
Liu Yonghong
Monteerija
Liao Ching-song, Dalei Zhang
Produktsioon
China Film, Yoshow Pictures, Beijing Dalei Films, Mosfilm Film Company, Transcend Pictures
Kestus
Keel
Hiina

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Dalei Zhang

Dalei Zhang (snd 1982) on lõpetanud Peterburi Riikliku Filmi- ja Televisiooniülikooli Venemaal. Ta on lavastanud mitmeid lühifilme nagu „The Sunday, Story Bridge“ ja „One Day I Looked Down“ ning kirjutanud käsikirju filmidele „FUZZ“, „Blue Train“ ja „A Star Called the Sun“. Tema 2016. aastal valminud debüütmängufilmi „Suvi on läinud“ näidati ka PÖFFil.

Ba Yue (Suvi on läinud, PÖFF 2016), Stars Await Us (2020)

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga