PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Tagantpoolt teine

Ingliskeelne pealkiri
The Penultimate
Pealkirja originaal
Den næstsidste
Režissöör
Jonas Kærup Hjort
Riik
Taani
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
DEBÜÜTFILMIDE VÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Harilikust harilikum kommunaalametnik satub oma igapäevaseid ülesandeid täites hiiglaslikku hoonesse, et kontrollida sealset veearvestit. See ülesanne jääb aga viimaseks killuks mehe argirutiinis. Ametnik vangistatakse majja, millest välja pääsemiseks tuleb läbi närida inim-eksistentsi kõige sitkemad sõlmed. Põgenemistee otsimisel juhatab vaatajat võtmeteadmine, et maja tähistab betooni valatud süsteemi, mille drama-turgilise ruumipaigutuse planeering järgib psühho-analüütilist teooriat rohujuuretasandil.

Tõeliselt silmapaistev tükk neile, kel on südikust kultuurielamuse nimel seigelda kafkalikes labürintides ning kes ei kohku groteskselt süsimusta absurdihuumori ees. Viimast muidugi juhul, kui iga teose tahk on peensusteni paika lihvitud ja elemendid selles oma kindlal kõnekal kohal. Seda kõike esindav „Tagantpoolt teine” loob ilmeka näite juba debüütfilmiks välja kujunenud autorist, kelle loomingus kaigub kindlakäeline nägemus ja stiil.

Filmi valmimise juures oli innustavaks hüppelauaks ka Taani Filmiinstituudi uue talendi toetus, mis lõi võimaluse põhjalikumaks eelproduktsiooni perioodiks, et arendada filmi visuaalset väljenduslikkust visandite ja jooniste abil. Seeläbi on valminud muuhulgas ka „Tagantpoolt teise” filmikeel, mis toob vaatajani eel- ja alateadvusliku maailma oma paeluvas krüptilisuses.

Elise Eimre

Režissöör
Jonas Kærup Hjort
Stsenarist
Jonas Kærup Hjort
Osades
Joen Højerslev, Joen Bille, Malene Melsen
Produtsent
Rikke Tambo Andersen
Operaator
Jacob Sofussen
Monteerija
Jonas Kærup Hjort
Produktsioon
Tambo Film IVS
Kestus
Keel
Taani

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Jonas Kærup Hjort

Jonas Kærup Hjort (snd 1983) on lõpetanud filmirežii eriala Taani Rahvuslikus Filmikoolis 2017 aastal. Tema lõputöö, lühifilm „In a Month“ võitis kolm auhinda (Danish Ekko Shortlist Award). 2018. PÖFFil esilinastunud „Tagantpoolt teine“ on Hjorti esimene täispikk filmilavastus.

Seansid

Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga