PÖFF : 2020 : BNFF

Teistsugune maailm

Ingliskeelne pealkiri
The World to Come
Pealkirja originaal
The World to Come
Režissöör
Mona Fastvold
Riik
USA
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
VÄRSKED HOOVUSED
Žanr
mängufilm

Raske töö ja üksildus on alalised kaaslased 1850. aastate Ameerika ääremaal, kus Abigail on end ühes abikaasaga sisse seadnud. Töö on olemise sisu ja Abigail rühmab nii et naba paigast – tarib piimapangesid, vaaritab, kalkuleerib kulusid. Jõudehetkel eemaldub ta argikohustustest, haarab päeviku ja veab sinna unistuste ja salajaste mõtete ridu. Küla rutiinset elu tabab torm, kui naabertallu kolib Tallie – punapea, kes soovib elult kõike muud kui vagurat taluperenaise elu. Naabrinaiste vahel tekib side, mis on lühikesest kirelõõmast sügavam.

Tõenäoliselt on sarnaseid situatsioone kogenud tuhanded naised, olgu püüdluseks lihtsalt teistsugune elu, vabastav üksiolek või vastumeelsus seadusliku sängikaaslase suhtes. See „Põleva tütarlapse portree“ vaimus linateos on ühtaegu nii valus kui ka võrratu lugu 19. sajandil keelatud tunnetest. Osades lummav Vanessa Kirby, Katherine Waterston ja Casey Affleck.

Aurelia Aasa

Režissöör
Mona Fastvold
Stsenarist
Ron Hansen, Jim Shepard
Osades
Katherine Waterston, Vanessa Kirby, Christopher Abbott, Casey Affleck
Produtsent
Casey Affleck, Margarethe Baillou
Operaator
André Chemetoff
Monteerija
Dávid Jancsó
Produktsioon
Sea Change Media, Killer Films, Hype Film, Charades, M.Y.R.A. Entertainment, Yellow Bear Entertainment, Panasper Films, Ingenious Media
Kestus
Keel
inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

Treiler