PÖFF : 2020 : BNFF

Maailma esilinastus

Veel üks hingetõmme

Ingliskeelne pealkiri
When I'm Done Dying
Pealkirja originaal
Bir Nefes Daha
Režissöör
Nisan Dağ
Riik
Türgi, Saksamaa, USA
Aasta
2020
Festival
24. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
PÕHIVÕISTLUSPROGRAMM
Žanr
mängufilm

Türgi stsenarist ja režissöör Nisan Dağ sai tuntuks kuus aastat tagasi oma esimese mängufilmiga „Across the Sea“, mille ta lavastas koos Esra Saydamiga ning mis noppis mitmetelt festivalidelt auhindu. Istanbuli hiphopikultuurist inspireerituna esitleb ta nüüd kauaoodatud teist mängufilmi „Veel üks hingetõmme“.

Istanbuli karmis elamurajoonis aset leidva loo keskmes on Fehmi (Oktay Çubuk), andekas 19-aastane räppar, kelle bonzai-sõltuvus (bonzai on odav sünteetiline ja surmava toimega narkootikum) seab ohtu tema muusikukarjääri. Fehmi teed ristuvad Deviniga (Hayal Köseoğlu), 25-aastase kõrgklassi DJga, kes on samuti eksinud hing. Noored armuvad ning leiavad koos aega veetes armastust ja inspiratsiooni, millest nende elus puudu oli ja mida saab väljendada läbi muusika. Ometi muutub see ühtaegu nii kirglik kui ka keeruline suhe üsna pea kummalisele paarikesele mürgitavaks.

Istanbuli noorsoo räpivaimustusest lummatud Dağ portreteerib seda subkultuuri, viies vaataja emotsionaalsetele Ameerika mägedele, kus sulandatakse sõltumatu kino, karmi reaalsuse ja animatsiooni elemente. Kasutades nii uusi talente kui ka amatöörnäitlejaid, loob režissöör oma kangelastele omapärase underground-keskkonna. Samas teeb ta koostööd ka mainekate Türgi räpparitega, muuhulgas ka Da Poetiga, andes sel moel filmile leebe autentsuse, mis puudutab igaüht.

Vassilis Economou

Žürii auhind parimale režissöörile

Režissöör
Nisan Dağ
Osades
Oktay Çubuk, Hayal Köseoğlu, Ushan Çakir
Produtsent
Muge Ozen, Jessica Caldwell, Jim Wareck, Yagmur Unal, Kanat Dogramaci, Dorothe Beinemeier
Operaator
John Wakayama Carey
Monteerija
Kristen Swanbeck, Özcan Vardar
Produktsioon
Red Balloon Film, Asteros Film, Solis Film
Kestus
Keel
Türgi

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

Q&A ehk vestlus filmitegijaga