PÖFF : 2020 : BNFF
Avatseremoonia

Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonia toimub neljapäeval, 12. novembril algusega kell 19 kinos Coca-Cola Plaza. Tule ja tähista pidulikult meiega aasta ühe kõige olulisema kultuurisündmuse saabumist!

Avatseremoonia toimub iSense saalis, kus antakse üle ka Bruno O'Ya nimeline noore näitleja preemia. Õhtut juhib Tambet Tuisk. Piiratud kogus pileteid avatseremooniale on müügil Piletilevis ja PÖFFi müügipunktides.

Õhtu pakub festivalimelu saatel elamusi kahes osas. Lavastaja Ingmar Jõela etendus „Äike” sünteesib mõtliku allegooriana aega, mille keerises parasjagu oleme. Alyona Movko audiovisuaalse vaatemängu taustal põimuvad Maarja Nuut & RUUM esituses muusika ning Gustav Suitsu luule.

PÖFFi avab fookusriigi Saksamaa provokatiivne film „Enfant terrible”. Portreefilm Saksa autorikino suurkujust Rainer Werner Fassbinderist kuulub Euroopa filmiakadeemia aasta parimate mängufilmide eelvalikusse.

Fassbinder saanuks tänavu 75-aastaseks. Radikaalne lavastaja ja veendunud elupõletaja kehastab režissöör Oskar Roehleri avameelses filmis nii geeniust kui despooti, kes hävitas korraga ennast ja oma lähedasi, olles sageli vastuolus iseenda ja ühiskonnaga. Ta suri kõigest 37-aastasena narkootikumide üledoosi tõttu, jõudes enne seda teha üle 40 filmi, millest paljud on läinud ka maailma filmiajalukku.

„Enfant terrible” treiler.

F_1_enfant_terrible_95842155d5.jpg
Kaader avafilmist „Enfant terrible”

NB! Avatseremoonia meelespea