Industry@Tallinn & Baltic Event toimub sel aastal virtuaalselt
Uudis
Päevatoimetaja

Reedeni vältava sündmuse programmis on enam kui 50 töötuba, paneeldiskussiooni ja seminari ning sadu kohtumisi, kokku osaleb üritusel enam kui 800 filmivaldkonna professionaali. Sellest on võimalik osa saada kõigil huvilistel!

Täna algab filmitööstuse konverentsi- ja ärikohtumiste programm Industry@Tallinn & Baltic Event, mis toimub sel aastal esmakordselt virtuaalselt. Meistriklasside, paneelide, foorumite ja kõige muu kuulamiseks ning avastamiseks on võimalik sel aastal osta erakordselt soodsa hinnaga 25-eurone pass.

Ülevaate mitmekesisest programmist saab Industry@Tallinn & Baltic Event kodulehelt, kus akrediteeritud osalejad saavad online-sündmusi jälgida kas otseülekandena või hiljem, kasutades järelvaatamise võimalust.

Industry@Tallinn & Baltic Eventi peamine eesmärk on tuua koostöövõimaluste leidmiseks kokku filmitööstuse professionaalid üle maailma. Nii on sel aastal sündmuse programmis 76 filmiprojekti esitlust, akrediteeritud külalised saavad omavahel suhelda selleks ülesseatud veebiplatvormil. Lisaks pöörab Industry@Tallinn & Baltic Event sel aastal tähelepanu Venemaa filmitööstusele tutvustades sealseid filmiprojekte, produktsiooniettevõtteid ja ärivõimalusi.

Sarnaselt eelnevatele aastatele toimub lisaks ärikohtumistele mitmeid meistriklasse, töötubasid, seminare ja konverentse. Juba täna pärastlõunal (kl 16.00) algab virtuaalkonverents Euroopa Filmifoorum, kus 11 rahvusvahelist filmi- ja meediavaldkonna liidrit ning poliitikakujundajat arutlevad, kuidas nii Euroopa kui kogu maailma filmitööstus peaks viirusepuhangust tingitud valitsevale keerulisele olukorrale reageerima.

Üheksandat korda toimuv Music Meets Film toob kokku tunnustatud eksperdid, kes jagavad paneeldiskussioonidel ja töötubades oma teadmisi filmimuusika viimastest suundadest. Sel aastal kuuluvad filmimuusikale keskendunud programmi esinejate sekka teiste seas neljakordne Oscari-nominent Danny Elfman, Gavin Greenaway ja Andrey A. Tarkovsky. Lisaks astuvad programmi raames üles Marko Ahtisaari, Helen Sildna, Michael Pärt ja Vaiko Eplik.

Noorte filminäitlejate rahvusvaheline programm Black Nights Stars, kus Eesti näitlejatest osalevad Reimo Sagor ja Henessi Schmidt, keskendub sel aastal rahvusvahelise näitlejakarjääri edendamise võimalustele online-kanalitesse kolinud maalimas.

Tiheda programmiga nädala lõpetab kahepäevane tele- ja draamasarjadele pühjendatud TV Beats Forum. Kolmandat aastat toimuv konverents keskendub viirusepuhangust tingitud muutustele ja nendega toimetulekule sarjade tootmisel. Lisaks uuritakse case-study’de kaudu lähemalt mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud sarjade saamislugu, sealhulgas Netflixi Stanger Things, Ukraina krimitriller Hide and Seek ning peagi linastuv There Will Be People, Vene põnevussari Dead Mountain –The Dyatlov Pass Incident ning uus Eesti tõsielust inspireeritud sari Tulejoonel.

Lisaks leiab viiepäevase sündmuse jooksul aset mitmeid töötubasid ja meistriklasse: kuidas müüa oma filme rahvusvahelistele voogedastusplatvormidele, luua lühisarju, kirjutada stsenaariume virtuaalreaalsuse projektidel, ja palju muud.

Põhja-Euroopa üks suurimatest filmitööstuse sündmustest Industry@Tallinn & Baltic Event toimub 23.-27. novembrini. Industry@Tallinn & Baltic Eventi esitleb Elisa Stage.